Torta alla ricotta di pecora e fichi ———– Pyragas su avies pieno ricotta ir figomis

Leggi articolo anche in italiano. Scorri verso il basso.

TORTA alla RICOTTA DI PECORA E FICHI

Kad laikas turi ilgas kojas ir greitai bėga, jau buvau pastebėjusi, bet kodėl atostogų metu turi negailestingai paspartinti tempą, lyg besiruošdamas maratonui, dar nesupratau. Grįžau iš gražiojo ir saulėtojo Apulija regiono, kur viskas, atrodo, įgauna kitą skonį. Savaitė pralėkė kaip sapnas, palikdamas nuostabius prisiminimus, gausybę parsivežtų gardėsių ir plius 3 kg…
Jau minėjau, kad turiu silpnybę figų vaisiams, ir ne tik jiems, bet ir viskam, kas juos supa. Forma, skonis, spalva, tekstūra, lapų kvapas. Silpnybė yra tiek išsivysčiusi, kad lydi mane visą dieną. Manau, jau būsiu atskleidus daugumą kvepalų, kurių pagalba, jaučiuosi sėdėdama po figų medžiu.

FICHI

Šį kartą gal šiek tiek ir persistengiau. Kai vietinio vaisių pardavėjo užsiprašiau pririnkti 10 kg, keistai į mane pažiūrėjo. Nepasinaudojau taisykle – visko gero po truputį. Ne šį kartą. Bėda yra tik ta, kad figų vaisiai yra pakankamai minkšti ir trapūs, ir geriausia, kai yra sunaudojami per porą dienų nuo skynimo. Tad tik grįžus, pasiraitojau rankoves ir ėmiausi darbo – uogienės visiems metams! Bet apie jas kitą kartą, pirma reikia išragauti.

TORTA CON RICOTTA DI PECORA E FICHI

Šiuos vaisius galima derinti tiek su saldžiais, tiek su sūriais patiekalais, bet kadangi esu nepagydoma smaližė, galvoje sukosi vien pyragai. Derinys su avies pieno ricotta sūriu ir migdolais – tiesiog nepaprastas. Galite pakeisti ir kitais vaisiais ar uogomis, puikiai tiks avietės ar mėlynės. Taip pat galite pabandyti ir su džiovintomis figomis. Rinkitės geros kokybės minkštas, jas išmirkykite saldžiame vyne arba rome ir įmaišykite į ricotta mišinį.
Pyragą patiekite su kremo ar vanilės skonio ledais ir trupučiu skysto medaus. Besimėgaujant gabalėliu po vakarienės priderinkite su Vin Santo taurele.

Pyragas su avies pieno ricotta ir figomis
 
Prep time
Cook time
Total time
 
Autorius:
Porcijos:: 8
Ko reikės:
 • 200 g miltų
 • 100 g šalto sviesto
 • 70 m ledinio vandens
 • druskos
 • 300 g avies pieno ricotta sūrio
 • 1 kiaušinio trynys
 • 2 šaukštai migdolų miltų
 • 4 šaukštai šviesaus rudojo cukraus + 2 šaukštai pabarstyti vaisius
 • keli lašai vanilės esencijos
 • 2 šaukštai migdolų drožlių
 • 12 figų vaisių
Ką daryti:
 1. Paruoškite tešlą brisee: persijokite miltus formuodami fontaną. Į vidurį sudėkite šaltą, supjaustytą kubeliais, sviestą, druską ir šiek tiek šalto vandens. Pradėkite pirštais minkyti sviestą su vandeniu, stengdamiesi per daug jo nesušildyti. Po mažu įmašykite miltus. Minkykite greitais judesiais iki kol gausite vientisą elastingą tešlą. Apgaubkite maistine plėvele ir palaikykite šaldytuve apie 40 min.
 2. Pertrinkite per sietelį ricotta, kad neliktų stambesnių gabalėlių. Įmaišykite kiaušinio trynį, migdolų miltus, 4 šaukštus cukraus ir kelis lašus vanilės esencijos. Išmaišykite kol gausite vientisą masę.
 3. Iškočiokite tešlą iki 3-4 mm storio. Išpjaukite skritulį tokio dydžio, kad liktų apie 3 cm kraštams ir dar apie 3 cm užlenkimui. Sutepkite kepimo formą sviestu arba išklokite kepimo popieriumi. Išklokite tešlą ant kepimo formos, subadykite šakute dugną. Sudėkite ricotta masę, sulyginkite paviršių. Supjaustykite figas per plotį ir sudėliokite ant viršaus. Apibarstykite likusiu cukrumi, migdolų drožlėmis ir užlenkite tešlos kraštus link centro. Kepkite įkaitintoje 180° orkaiteje apie 40 min, arba kol tešla gražiai paruduos ir apkeps figos.
 4. Atvėsinkite pyragą ant grotelių, išimkite iš kepimo formos tik atvėsus.

Saldaus penktadienio!

 IT

Torta alla ricotta di pecora e fichi

TORTA AI FICHI E RICOTTA DI PECORA

Che il tempo ha le gambe lunghe e corre veloce  si sà, ma perchè durante le vacanze deve accelerare il ritmo come se si preparasse per la maratona? Questo devo ancora capirlo. Sono tornata dalla Puglia, come  sempre è bella e soleggiata, dove  tutto ha più sapore. La settimana è volata lasciando ricordi meravigliosi e qualche chilo in più…
Ho un debole per i fichi. Mi piace tutto: sapore, forma, colore, consistenza, profumo delle foglie. Sono così dipendente che mi faccio accompagnare dal profumo per tutto il giorno. Ormai penso di conoscere praticamente tutte le fragranze con note di fico per sentirmi come fossi seduta sotto l’ombra dell’albero.

FIGS
Beh, forse questa volta ho un pò esagerato… Quando ne ho ordinati 10 kg  al contadino mi ha guardato in modo strano. Il problema di questa frutta è che non si conserva a lungo ed è piuttosto delicata. Perciò appena tornata a casa mi sono rimboccata le maniche e ho cominciato a lavorare: confetture per tutto l’anno! Ma questo  ve lo racconto dopo averle assaggiate…
Il bello dei fichi è che si possono abbinare sia con piatti salati che  dolci. Con la frutta fresca avanzata, per quanto sono golosa, non potevo che fare una torta. Trovo che l’abbinamento con la ricotta di pecora e mandorle sia straordinario. Se non trovate i fichi provate la stessa base con i frutti di bosco, oppure con i fichi secchi lasciati in ammollo nel liquore e mescolati nella ricotta.
Servite la fetta di torta con una pallina di gelato alla panna, un filo di miele liquido e un bicchierino di Vin Santo.

tart with figs and ricotta

Torta alla ricotta di pecora e fichi

Cosa serve:

 • Pasta briseè
 • 300 g ricotta di pecora
 • 1 tuorlo
 • 2 cucchiai di farina di mandorle
 • 4 cucchiai di zucchero di canna chiaro + 2 cucchiai per spolverizzare la frutta
 • qualche goccia di essenza di vaniglia
 • 1 cucchiaio di scaglie di mandorle
 • una dozzina di fichi

Come fare:

Setacciate la ricotta con un colino per togliere i grumi, unite un tuorlo e amalgamate bene. Unite la farina di mandorle, 4 cucchiai di zucchero e qualche goccia di essenza di vaniglia. Mescolate fino ad avere un composto omogeneo.

Stendete la pasta nella forma precedentemente preparata sulla  carta da forno. Buccherate il fondo con la forchetta e riempite lo stampo con il composto di ricotta livellando la superficie.

Tagliate i fichi a dischi, poneteli sopra il composto e spolverizzate con lo zucchero rimasto. Ripiegate i bordi della pasta eccedente verso il centro e cuocete la torta in forno già caldo a 180° per circa 40 minuti o finchè la pasta è dorata. Lasciate raffreddare la torta sulla griglia e sformatela quando è completamente raffreddata.

Buon dolce venerdì!

 

 

 

 

 

 

Related posts: